На снимку вехабије дечацима дају поуке из ислама, те их изводе на отворен простор где имају вежбе идентичне војничким припремама, пише „Dnevnik.ba“.
Према доступним информацијама, "Аскер" има седиште у Сарајеву, а у тој организацији се окупљају припадници вехабијско-селефијског покрета.
Није познато да ли имају овлаштења да воде децу на било какве обуке или проводе време с њима, као што није познато ни да ли родитељи знају у какву врсту "зимског кампа" њихова деца иду, додаје се у тексту.
С обзиром на то, да су снимак поставили сами организатори "зимског кампа", јасно је да своје активности уопште не крију, односно да се осећају заштићени од власти или било каквог прогона, те да војну обуку малолетника несметано проводе, наводи "Dnevnik.ba".
Војном обуком малолетника у БиХ вехабије се спремају за рат
Стручњак за безбедност из Бањалуке Василије Зрнић рекао је да подучавања исламу и војне обуке малолетника, које у БиХ спроводи вехабијска организација "Аскер", представљају припрему за рат.
- За `одбрану`, за било шта... Ове заједнице при томе користе методологије `Исламске државе` и њихову пропаганду. Јер када идеја овлада нечим постаје материјална снага и онда имамо скоро готовог човека за борбена дејства - оценио је Зрнић.
Овај пуковник у пензији је истакао да би безбедносне агенције требало да обрате посебну пажњу на овакве опасне појаве за БиХ и Европу и нагласио да је реч о религијском екстремизму, који раније није постојао на овим просторима.
Бивши командант српске Жандармерије, Братислав Дикић, коме се суди за покушај тероризма на дан парламентарних избора октобра прошле године у Црној Гори, повукао је оштар потез у притвору. О чему се тачно ради сазнајте ОВДЕ.
Извор: Срна

