Najnovije

Merkel i Obama na Samitu G7

KRIN – Pred početak samita G7 u bavarskim Alpima Nemačka kancelarka Angela Merkel pozdravila je SAD kao „prijatelja i ključnog partnera” Nemačke, uprkos povremenim „razlikama u mišljenju” .
Govornica na Samitu G7 za Merkelovu i Obamu (Foto: Tviter)

Govornica na Samitu G7 za Merkelovu i Obamu (Foto: Tviter)

„Iako je tačno da mi ponekad imamo različita mišljenja, SAD su, ipak, naš partner i to ključni partner sa kojim blisko sarađujemo”, kazala je ona, preneo je AFP. Američki predsednik Barak Obama je izjavio da će lideri na samitu razgovarati o tome kako da se suprotstave ruskoj „agresiji” u Ukrajini, kao i o pretnjama od ekstremizma i klimatskih promena.
Pročitajte još:Anti-G7 protest u Garmiš-Partenkirhen (VIDEO)Štegner: Ako bi računali društvene vrednosti, oni ne bi bili G7, nego G2!
„Naredna dva dana u Šlos Elmauu ćemo razgovarati o zajedničkoj budućnosti, globalnoj privredi koja otvara nova radna mesta i mogućnosti, održavanju jake i prosperitetne EU, sklapanju novih trgovinskih partnerstava između Amerike i Evrope, suprotstavljanju ruskoj agresiji u Ukrajini, pretnjama - od nasilnog ekstremizma do klimatskih promena”, poručio je Obama uoči početka samita. „Po pitanju svih ovih tema veoma smo zahvalni za partnerstvo i liderstvo vaše kancelarke Angele Merkel”, dodao je Obama, preneo je Rojters. Izvor: Tanjug

Bonus video

Molimo Vas da donacijom podržite rad
portala "Pravda" kao i TV produkciju.

Donacije možete uplatiti putem sledećih linkova:

PAŽNJA:
Sistemom za komentarisanje upravlja kompanija Disqas. Stavovi izneseni u komentarima nisu stavovi portala Pravda.

Kolumne

Najnovije vesti - Ratni izveštaji

VREMENSKA prognoza

Najnovije vesti - PRAVDA