Pročitajte još:Anti-G7 protest u Garmiš-Partenkirhen (VIDEO)Štegner: Ako bi računali društvene vrednosti, oni ne bi bili G7, nego G2!„Naredna dva dana u Šlos Elmauu ćemo razgovarati o zajedničkoj budućnosti, globalnoj privredi koja otvara nova radna mesta i mogućnosti, održavanju jake i prosperitetne EU, sklapanju novih trgovinskih partnerstava između Amerike i Evrope, suprotstavljanju ruskoj agresiji u Ukrajini, pretnjama - od nasilnog ekstremizma do klimatskih promena”, poručio je Obama uoči početka samita. „Po pitanju svih ovih tema veoma smo zahvalni za partnerstvo i liderstvo vaše kancelarke Angele Merkel”, dodao je Obama, preneo je Rojters. Izvor: Tanjug
ALEKSANDAR DOROŠENKO: Šta očekuje Jermeniju? (2)
Drugi deo



